Myynti

Toimitusjohtaja Tomi Mäkipelto
+358 50 370 4092
tomi.makipelto@leasegreen.fi

Erityisosaaminen

  • Kiinteistöjen arvon kasvattaminen
  • Energiatehokkuus
  • Uusiutuva energia

Tomi Mäkipelto vastaa LeaseGreenin strategiasta, asiakassuhteista, toiminnan laadusta ja kehityksestä. Tomi on työskennellyt aiemmin muun muassa Caverionin kehitysjohtajana, YIT:n energia- ja liiketoiminnasta vastaavana johtajana sekä EPV Energiassa kehitysjohtajana ja tuulivoimayhtiöiden toimitusjohtajana.

Jere Kilpi, johtaja (asiakkuudet ja myynti)
+358 40 451 3976
jere.kilpi@leasegreen.fi

Erityisosaaminen

  • Kiinteistöjen arvon kasvattaminen
  • Palvelumallit
  • Kustannustehokkuus

Jere Kilpi on LeaseGreenin asiakkuuksista ja myynnistä vastaava johtaja. Jere huolehtii siitä, että asiakkaan etu toteutuu optimaalisesti kaikissa LeaseGreenin energiatehokkuusprojekteissa. Hänen aiempaan kokemukseensa kuuluvat mm. johtajan tehtävät Oveniassa ja päällikkövastuu Lindström Investissä.

Jonni Ahonen, asiakkuusjohtaja
+358 50 301 3589
jonni.ahonen@leasegreen.fi

Erityisosaaminen

  • Kiinteistöjen arvonnousu
  • Elinkaaripalvelut
  • Johtaminen

Jonni Ahonen palvelee kiinteistösijoitusalalla toimivia LeaseGreenin asiakkaita. Jonni osallistuu tiiviisti myös yhtiön prosessien kehittämiseen ja kansainvälisen toiminnan rakentamiseen. Hänen aiempaan työuraansa kuuluvat mm. vastuutehtävät Oveniassa, Coorissa sekä Boston Consulting Groupissa.

Jerry Pasanen, asiakkuusjohtaja
+358 40 027 7350
jerry.pasanen@leasegreen.fi

Erityisosaaminen

  • Julkisen sektorin energiatehokkuus
  • Projektinhallinta
  • Johtaminen

Jerry Pasanen vastaa LeaseGreenin julkisen sektorin asiakkuuksista. Jerry tuntee hyvin varsinkin sairaaloiden, terveyskeskusten ja hoivakiinteistöjen tilanteen, sillä hän työskenteli aiemmin myyntijohtajana sote-palveluyritys Med Groupissa.

Anssi Virtanen, asiakkuusjohtaja
+358 400 428 758
anssi.virtanen@leasegreen.fi

Erityisosaaminen

  • Energiatehokkuus ja olosuhteiden hallinta
  • Projektinhallinta
  • Johtaminen

Anssi on asiakastyön ammattilainen, joka nauttii kovista tavoitteista. Anssi tuntee erinomaisesti varsinkin energiatehokkuuden ja kiinteistön olosuhteiden tasapainottamisen haasteet. Hän on työskennellyt aiemmin mm. Oumanilla ja Calefalla.

Asiakkuuspäällikkö Mikael Friskopf
+358 40 195 7060
mikael.friskopf@leasegreen.fi
Myyntipäällikkö Ari Laitinen
+358 40 718 8257
ari.laitinen@leasegreen.fi
Myyntipäällikkö Sami Läntinen
+358 45 138 7138
sami.lantinen@leasegreen.com
Projektipäällikkö Kalle Myllyaho
+358 40 511 6588
kalle.myllyaho@leasegreen.fi
Myyntipäällikkö Ilkka Mäkelä
+358 40 487 4819
ilkka.makela@leasegreen.com
Myyntipäällikkö Lari Paavolainen
+358 40 632 4489
lari.paavolainen@leasegreen.fi
Asiakkuuspäällikkö Johannes Rimpiläinen
+358 50 360 9833
johannes.rimpilainen@leasegreen.fi

Uusi palvelu taloyhtiöille: laske oman talosi energiansäästö nyt

LeaseGreenin ja OPn Energiaremontti-palvelu tarjoaa taloyhtiöille mahdollisuuden energiajärjestelmän modernisointiin helposti, edullisesti ja turvallisesti. Tutustu palveluun, syötä oman taloyhtiösi tiedot järjestelmään ja laske säästöpotentiaali.

ENERGIAREMONTTI.FI